Kommenteeri

Ökomood rõivastuses - kuidas seda mõista? 1. osa

Ökoelustiil kui elufilosoofia.

On aimata ja märgata, et Eestis saab keskkonnasäästlik tarbimine järjest enam meie igapäevaelu osaks ja ökoeluviisi harrastavate inimeste hulk suureneb. Inimeste keskkonnateadlikkus on viimaste aastatega ainult tõusnud ning täna ei ole roheline mõtlemine, tasakaalustatud ja säästlikul viisil elamine ning ümbritsevast hoolimine enam sugugi propageeritav vaid väikestes kogukondades, sellest on saanud tõsiselt võetav elufilosoofia, loomulik ja praktiseeritav elustiili osa. Kui alateadlikud valikud muutuvad teadlikuks käitumiseks, saab maailm me ümber tervemaks.

 

Inimeste võimalused on erinevad, linlase jaoks algab ökoelu lihtsatest asjadest, alustuseks tasuks käia rohkem jala, osta toiduained oma kodulähedasest poest või turult ja eelistada eestimaist, töötada kodu ligidal või suisa kodukontoris (seda kõik selleks, et vähendada transpordist tekkivat saastet), kasutada eluaseme rajamisel tervise- ja loodussõbralikke ehitusmaterjale ning katta koduseinad looduslike värvainetega, hoida majaümbrus ja looduskeskkond puhas, sorteerida olmeprügi ning  -  väga oluline  -  mõelda positiivseid mõtteid ja neid teostada. Üha tähtsamaks muutuvad lähtekriteeriumid  -  milline on kodu, kus elame, milline on töö, mida teeme, milline on toit, mida sööme, milline on rõivas, mida kanname  -  hinnatum on looduslähedane, tervislik nii kehale kui vaimule.

 

Mõistetav, et ökomõtlemine on jõudnud ka moemaailma. Ökomoeloojad ja ökorõivaste tootjad tegutsevad meie planeedi parema tuleviku nimel loodusressursse säästvamalt ja võimalikult vähe keskkonda reostavalt arvestades samal ajal rõivakandja eelistusi, nende südameasjaks on rõivastumise vallas tervise- ja keskkonnasõbraliku mõtteviisi propageerimine, ökoteadvuse kujundamine, mõttetu tarbimise ja sotsiaalse ükskõiksuse vähendamine.

 

Vaata lisaks:

Ökomood rõivastuses  -  kuidas seda mõista? 2. osa

Ökomood rõivastuses  -  kuidas seda mõista? 3. osa

Esilehele saad siit.

Loe ka teisi blogipostitusi.

Lisa kommentaar

Email again: